Jdi na obsah Jdi na menu
 

 

Kde se co šustne...

 

 

3.9.2013 ...  Dneska, milí rukodělníčci, jsem založila tuhle rubriku, abyste si občas přečetli něco nového...než "Vítám vás na mých stránkách. Jmenuji se Jarka..." atd. 

 Ano, jsem stále věrná svým koníčkům...i když vlastně...??? Kdybych byla věrná, nezkoušela bych stále nové a nové neodolatelně přitažlivé a ve výsledku úchvatně vypadající výtvůrky. Občas se musím hodně přemlouvat, aby v mém nákupním košíku neskončila ta či ona nová samotvrdnoucí barevná hmota, která by, jakožto náhrdelník na mém krku, krásně ladila s novým tričkem, abych si z procházky nepřinesla všechny ty rostlinky, větvičky a plody, z kterých už v lese vidím krásně naaranžovanou mísu rodičům na verandu, abych ve stodole u souseda nesebrala a na trakař nenaložila všechny ty krásné staré nepotřebné židle, skříňky, truhličky, které po nevelkém zasahu brusných papírů, mořidel a laků vidím kdekoliv v obytné části našeho domu. Musím se hodně přemlouvat, abych nezkusila a domů neodnesla úplně všechno, rádoby nepotřebné,  co by se mohlo hodit mě nebo někomu mě blízkému. Ve všem, co vidím jen tak nepotřebně ležet,vidím užitek. Všechno, co vidím někomu vzkvétat pod rukama, musím neodkladně zkusit taky. Jsem posedlá,  ruční prací, ale na svojí obhajobu musím říct, že věrná jsem!!! Jsem věrná tradiční ruční práci a veškeré moderní novoty, ke kterým je třeba drahých strojů a náčiní a mateiálu, jejich názvy zní poněkud "emericky",využití nemají téměř žádné(až na to že hezky vypadají), mě už v představách opouštějí. 

 

 Přeju všem krásné dny a kdyby jste na tom s časem byli lépe než já můžete zkusit: https://www.facebook.com/BeneIrcsiFonodaja/photos_stream

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář